Jak wybrać fryzurę na sylwestra?

Zbliża się sylwester, a wraz z nim coroczny dylemat każdej eleganckiej kobiety- jak uczesać się na tegoroczną zabawę sylwestrową? Jaka fryzura będzie nie tylko modna, ale też dopasowana do naszej kreacji i stylu?

Podstawowa zasada stylistów brzmi: upiększać, ale nie oszpecać. To znaczy; jeśli zakładamy kusą młodzieżową sukienkę lub oryginalny kostium rezygnujemy ze zbyt fantazyjnej fryzurki. Podobnie rzecz się ma jeśli wybrałyśmy mocny sylwestrowy make-up, wtedy powinnyśmy zdecydować się na proste uczesanie.

Ponadto dostosowujemy fryzurę do imprezy, na której to będziemy się bawić. Inne kanony mody obowiązują na luksusowym balu, inne na dyskotece czy na domowej prywatce. Nie możemy pojawić się na ekskluzywnym przyjęciu mając na głowie nietuzinkową, bardzo wymyślną fryzurę lub niechlujnie uczesane włosy. Natomiast jeśli wybieramy się na przykład na imprezę młodzieżową możemy jak najbardziej pozwolić sobie na finezyjne uczesanie bądź tak zwany kontrolowany nieład na głowie.

Jeśli na sylwestrowej zabawie chcemy pojawić się odmienione o trzysta sześćdziesiąt stopni możemy zdecydować się na zmianę koloru. Ważna uwaga- absolutnie nie robimy koloryzacji na ostatnią chwilę! Jeśli diametralnie zmieniamy barwę włosów powinnyśmy udać się do fryzjera. Na domowe farbowanie możemy zdecydować się tylko wtedy, kiedy zmieniamy odcień włosów o 2, 3 tony. Natomiast na pewno nie kiedy z szatynki przSylwestrowe lokieobrażamy się w blondynkę, lub też farbujemy jasne włosy na intensywną czerń.

Innym sposobem na sylwestrową metamorfozę fryzury jest ścięcie włosów. Tutaj podobnie, jak w przypadku zmiany koloru włosów warto wcześniej udać się do salonu fryzjerskiego. Dzięki temu będziemy mogły oswoić się ze swoim nowym image, a ponadto w razie kiedy nam się on nie spodoba będziemy miały czas na ponowną zmianę fryzurki.

Modne sylwestrowe uczesania

Na salonach królować będą nieśmiertelne koki. Mniejsze i większe, bardziej i mniej fantazyjnie spięte. Robione na włosach prostych bądź kręconych. Zdobimy je delikatnymi opaskami i spinkami oraz subtelnymi kokardami. Ponadto modne są warkocze. Możemy na przykład rozpuścić włosy, wyprostować je, a u góry fryzurki upleść sobie finezyjny warkocze, z których oryginalnie wypuszczone są kosmyki. Jak co roku nosimy również loki. Mogą być figlarne i mocno skręcone, przypominać sprężynki bądź fale.